
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Threshold Voltage | 1.16 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Accuracy | 0.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81581
Ext.Price$0.81581
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81581 | $0.81581 |
| 10 | $0.79632 | $7.96320 |
| 25 | $0.78991 | $19.74775 |
| 50 | $0.78356 | $39.17800 |
| 100 | $0.77726 | $77.72600 |
